طرز تهیه نان پنتون

ارسال کننده : مدیرسایت
تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۹۶
بازدید : 649 views بار

مواد لازم :

آرد 400گرم *مایه خمیر 2/5 ق چ*آب گرم 1/4پیمانه *نمک 1/2ق چ *شیر گرم 1/2پیمانه *تخم مرغ کامل  2عدد و 2عدد زرده تخم مرغ*کره نرم 150 گرم*شکر 75گرم*کشمش و انواع میوه های خشک یا گلسه 150گرم
کره ذوب شده برای روی نان 1ق س
زمان آماده سازی :
زمان پختن :
درجه دشواری :
مناسب برای :
امتیاز شما

این نان خوشمزه از معروفترین نان های ایتالیاست که اولین بار در شهر میلان تهیه شده است.

نان پنتون به شکل ساده یا با انواع مغزها،ادویه و پوست پرتقال پخته می شود که البته هر کدام دستور پخت مخصوص خود را دارد.با آشپزي پرشين بانو همراه باشيد.

مواد لازم
آرد 400گرم *مایه خمیر 2/5 ق چ*آب گرم 1/4پیمانه *نمک 1/2ق چ *شیر گرم 1/2پیمانه *تخم مرغ کامل  2عدد و 2عدد زرده تخم مرغ*کره نرم 150 گرم*شکر 75گرم*کشمش و انواع میوه های خشک یا گلسه 150گرم
کره ذوب شده برای روی نان 1ق س

طرز تهیه:
ابتدا آب گرم و مایه خمیر و 1ق چ شکر را با هم مخلوط و با در بسته در محل گرمی بگذارید تا عمل آید.

آرد و نمک را با هم الک کرده ،شکر را اضافه هم بزنید ،میان آن را گود کنید و مایه خمیر عمل آمده ،تخم مرغ ها،شیر گرم را اضافه خمیر کنید.

سپس در سطح آردپاشی شده کره نرم را کم کم به خورد آرد دهید و هر بار با میزان کمی آرد سطح کار خود را آردپاشی نمایید خمیر را ورز دهید تا نرم و یکدست شود.

در کاسه ای چرب شده با در بسته در محل گرمی بگذارید تا حجم خمیر دوبرابر شود.
بعد از استراحت خمیر را در سطح آردپاشی شده گذاشته و میوه های خشک را به آن اضافه و به آرامی ورز دهید.

قالب گرد 15 سانتی که ارتفاع آن بیش از 7 سانت باشد را کمی چرب کرده و با دولایه کاغذ روغنی کف و دیواره را بپوشانید طوریکه کاغذ 8 سانت بالاتر از لبه قالب باشد،،خمیر را گرد کرده در قالب بگذارید و رویش را بپوشانید و صبر کنید تا دوبرابر شود.
رویش را بعد ازاستراحت کره ذوب شده بمالید ودر فر گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 45 دقیقه بپزید تا سطح نان طلایی شود.
نوش جان❤️❤️